Czas do końca akcji:

  • dni
  • godz.
  • min.
  • sek.

Adoptuj pszczoły regularnie, a otrzymasz Pakiet Pszczelego Bohatera!

Cel: 125 000 pszczół Adoptowane pszczoły:
140945

Ile pszczół chcesz adoptować? Możesz adoptować jedną lub cały rój. Każda adopcja się liczy, a jedna pszczoła to tylko 2zł.

Zaznacz, jeśli chcesz adoptować pszczoły regularnie i co miesiąc wspierać pszczele działania. W podziękowaniu otrzymasz certyfikat i koszulkę Pszczelego Bohatera, pszczeli kalendarz i kupon rabatowy na książkę "Rój"!

Pszczeli kalendarz Certyfikat i koszulkę Pszczelego Bohatera Powieść “Rój” Laline Paull
= 2 PLN

Tylko działając razem, możemy zrobić coś wspaniałego dla pszczół! Dlatego już od pięciu lat dzięki akcji Adoptuj Pszczołę wspólnie dbamy, by pszczołom w Polsce żyło się coraz lepiej. Twórz z nami kraj wolny od toksycznych pestycydów, pełny rozbzyczanych sadów i łąk kwietnych, w którym na bieżąco prowadzony jest monitoring pszczół a prawo zapewnia im skuteczną ochronę. To wszystko jest możliwe. Dlatego adoptuj pszczołę i twórz z nami Polskę Przyjazną Pszczołom!

Na czym polega akcja „Adoptuj pszczołę”?

„Adoptuj pszczołę” to prowadzona od pięciu lat akcja społeczna Greenpeace, dzięki której tysiące osób z całej Polski angażują się w pomaganie pszczołom a Polska staje się krajem coraz bardziej przyjaznym zapylaczom. Dzięki wirtualnym „adopcjom” każdy ma szansę pomóc pszczołom miodnym i dziko żyjącym. To największy w Polsce projekt crowdfundingowy pod względem liczby uczestników - wspólnie budujemy Polskę Przyjazną Pszczołom!

Akcja „Adoptuj pszczołę”

Dlaczego musimy chronić pszczoły?

Aż trzy czwarte tego, co jemy, jest w jakiś sposób zależne od pracy pszczół. W Polsce to właśnie pszczoły miodne i pszczoły dziko żyjące są głównymi owadami zapylającymi. Gdyby z jakiegoś powodu zniknęły, około jedna trzecia roślin uprawnych musiałaby być zapylana w inny sposób (np. ręcznie) a nasza dieta stałaby się nie tylko bardzo monotonna, ale przede wszystkim droga. Niestety od jakiegoś czasu pszczołom wiedzie się coraz gorzej, w dużej mierze przez działalność człowieka, w tym wykorzystywane w rolnictwie toksyczne pestycydy i zanikanie ich naturalnych siedlisk.

Dlaczego pszczoły?

Co już zrobiliśmy?

Od pięciu lat wspólnie z tysiącami osób z całej Polski działamy, by pszczołom w Polsce żyło się coraz lepiej. Dbamy o to, by miały gdzie bezpiecznie żyć i rozmnażać się, zabiegamy o to, by w środowisku było jak najmniej szkodliwych dla nich substancji a prawo skutecznie je chroniło. Prowadziliśmy w całej Polsce badania naukowe nad zapylaczami, aby dokładnie wiedzieć, co im szkodzi, a co jest dla nich korzystne. W ciągu tych pięciu lat powstał wielki ruch tysięcy osób aktywnie pomagających pszczołom.

Co już zrobiliśmy?

Strona używa cookies w celach zbierania statystyk używania strony oraz zapamiętywania akcji użytkownika. Żadne dane nie mogą zostać użyte do identyfikacji.